The Sinner

Lütfen bizi takip edin ve paylaşın:
8

Karşınızda 8 bölümlük mini bir dizi var yine, polisiye dram türünde. Dizinin yapımcılığını ve başrolünü Jessica Biel üstlenmiş.

Kitaptan uyarlama bir dizi bu da, kitabımı okumadım, hatta hakkında hiç bir bilgim olmadan Digitürk’te başına rastlayıp ilk bölümünü izledim sonra beni içine çekiverdi.

Konusu kısaca şöyle; Eşi ve küçük çocuğuyla, gayet mütevazi bir hayat yaşayan Cora Tannetti, bir anda azılı bir suçluya dönüşür ve kendisi dahil çevresindeki herkesin hayatını altüst eder.Kimse sebebini anlayamaz ve sadece “şiddet” olarak tanımlarken, Cora’nın tavırlarında, suçludan ziyade, bir gariplik ve geçmişe dayalı bir bağ sezen Dedektif Ambrose, kendisini bu işi çözmeye adar ancak, kendi hayatı ve iç dünyası da hiç sağlıklı ve dengeli değildir. Başroldeki Cora’yı güzeller güzeli Jessica Biel oynuyor ve gayet de başarılı canlandırıyor.

Bir olay yaşanıyor ve sonrasında ilmek ilmek ağır ağır nedenine iniliyor. Dizi ana karakterin psikolojik gelgitlerini sonuna kadar yansıtmayı başarıyor.

Oldukça sürükleyici bir dizi, 40 dakikalık bölümler su gibi akıyor fakat son bölümü hayal kırıklığı onu da belirteyim. Biraz sinir olarak bitirdim ben diziyi. Son bölüme gıcık kapmasam puanım 7.9 olurdu fakat 7.0 de kaldı:) 

Siz de biraz polisiye, biraz gizem dolu, biraz psikolojik bir dizi izlemek isterseniz The Sinner’ı tavsiye ederim.

Dizide sık sık çalan, Cora Tannetti’nin kendisini kaybedip cinayet işlemesine neden olan, insanı 80’lere götüren o güzel şarkı için tıklayınız;
https://www.youtube.com/…dwnr62d4vsjffax6qokpk1ptbc

 

 

https://youtu.be/aoGrnhJCR5c

Lütfen bizi takip edin ve paylaşın:
8

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *