İstanbul’un en güzel kitapçıları

Lütfen bizi takip edin ve paylaşın:
8

İstanbul’un kalbime taht kurmuş, önünden geçerken illaki uğradığım kitabevlerini yazacağım bugün. Zincir kitapçılar yerine tercih edebileceğiniz, böylece hem şehre hem de kendinize iyilik yapabileceğiniz İstanbul’daki bu güzelim mekanları lütfen siz de destekleyin, destekleyin ki ayakta kalabilsinler.

Remzi Kitabevi – Suadiye

resim1

indir

Gergedan Kityabevi – Caddebostan

Gergedan Bağdat Caddesi üzerinde ufak, sevimli, samimi bir kitapçı. Londra’da sokak arasında rastlayacağın butik kitapçılar gibi.  Sahiplerinin sıcaklığı bütün dükkana yansımış. İsmini 80’li yılların sonunda Enis Batur’un yayın yönetmenliğini yaptığı Gergedan dergisinden almış. Burası kitap dışında başka birşey satmayan nadir kitapçılardan.

yaz01

Nail Kitabevi – Kuzguncuk

Benim en en en sevdiğim olur kendisi! Harika bir binada, ıhlamuru ve limonatasıyla bizi kitaplara gömdüren Nail Kitabevi, en sevdiğim semtlerden biri olan Kuzguncuk’ta sizi bekliyor. Gitmeyen pişman olur, benden söylemesi!

orig_24303_0

img_1144 

Minoa Kitabevi – Akaretler

Minoa’nın en büyük özelliği kitapların mis gibi kahve kokusuyla bir araya gelmesi. Kahvenizi yudumlarken, her yerde bulamayacağınız Türkçe ve yabancı kitaplara buradan ulaşabilirsiniz. Sıcak dekorasyonuyla benim kalbimi çaldı, üstelik kek, ıhlamur ve huzur da var, daha ne olsun!

minoa-bugunneyesem

minoa-akaretler     minoa-jpeg

 
Robinson Crusoe 389 – Salt Beyoğlu

İstiklal’in, hatta İstanbul‘un en iyi kitapçısı. Mağazanın atmosferi harika, ayrıca yabancı birçok önemli eseri de bulabilirsiniz.

robinson

 

İmge Sahaf – Kadıköy

Kadıköy Çarşı’da yer alan İmge’de baskısı tükenmiş kitapları bulabiliyorum. Eski zaman fotoğrafları, tarihin dokusu insanı sarıp sarmalıyor. Balık Pazarı’na uğradığınızda burayı es geçmeyin. 

 

ls   kitap

 

Lütfen bizi takip edin ve paylaşın:
8

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *