Happy Valley

Lütfen bizi takip edin ve paylaşın:
8

2014 yapımı polisiye/dram sert, rahatsız edici ve hatta sinir bozucu bir dizi bugünün dizisi. Özellikle ilk sezonu izlerken kendimi yabancılaştırmaya çalışarak izledim. Çok rahatsız edici gelen sahnelerde “bu gerçek değil, şimdi yönetmen şöyle şöyle yap” diyordur diye düşünmeye çalıştım.

Konusu kısaca şöyle; Batı Yorkshire kasabasının Polis Çavuşu Catherine Cawood (Sarah Lancashire) 8 sene önce intihar eden kızının acısını hala unutamamış. Güçlü ve iradeli bir kadın olan Catherine kızının ölümünden sonra torunu Ryan’a kendi bakmak zorunda kalmış. Bu arada kızına tecavüz ederek, intihar süsü verdiğinden şüphelendiği uyuşturucu satıcısı Tommy Lee Royce (James Norton) mahkumluğu sona ermiş kasabaya geri dönmüş. Kasabada uzun süredir uyuşturucu illeti kol geziyor, kız kardeşi Clare’de (Siobhan Finneran) uyuşturucu tedavisi görmüş. Catherine, bir yandan kasabanın uyuşturucu sorunu, diğer yandan kız kardeşinin tedavisi ile uğraşırken kasabada yaşanan bir adam kaçırma olayı işleri iyice çığrından çıkarıyor.

İngilizlerin çıtayı hep yüksek tuttuğunun bir kanıtı bu dizi, oyuncuların her biri ödüllük iş çıkartmış. Çocuklukta yaşanılan şeylerin geleceği şekillendirdiği, insanların başına gelen olumsuz durumların belli bir sınırı olmadığı ve yapılan hataların sadece insanın kendisini değil çevresini de etkilediğini anlatırken aynı zamanda genlerin etkisine dem vurulmuş. Kamu görevi yapan birinin özel meselesini çözmek için gerektiğinde işini kullanması, uyuşturucu maddelerin yukarıda tabir edilenler tarafından kullanıyorsa keyif , diğerleri kullanıyorsa sorun olarak görülmesi gibi ince detaylar göze çarpıyor.

  

IMDB puanı 8.5, İngiliz dizisi sevenler kaçırmasın, kasvete doyacaksınız:))

Diziyi bu adresten izleyebilirsiniz, http://dizipub.com/happy-valley-1-sezon-1-bolum-izle/

 

Lütfen bizi takip edin ve paylaşın:
8