Feud

Lütfen bizi takip edin ve paylaşın:
8

1962 yapımı Baby Jane Whatever Happened filmini izleyip beğendiyseniz yine kendinizi o günlere dönmüş hissedebilirsiniz. Çünkü Feud 1.sezon hikâyesi, bir psikolojik gerilim filminin setinde yaşananları anlatıyor.

Feud: Bette and Joan’ın başrolünde Jessica Lange ve Susan Sarandon yer alıyor. Hollywood’da kameraya yansımayanların öyküsü diye de adlandırabileceğimiz sekiz bölümlük dizi 2017 senesinin sürprizi.

Hollywood’un en önemli iki aktristi arasındaki sahne arkası çekişmesini ve belki de nefrete dönüşen ilişkiyi ekrana taşıyor. 

Kariyerlerini yeniden canlandırma telaşında olan, bunun yanı sıra 60’lı yıllarda Hollywood’da kadın oyuncu olmanın ve bir de yaşlanmanın etkileriyle uğraşan iki aktrist, 5 dalda Oscar adaylığı alan ve kült filmler kategorisinde yer alan gerilim türündeki filmin çekimleri sırasında yaşadıkları husumet ile de ayrı bir gerilim fırtınası yaşatmışlardır herkese. Aralarındaki rekabet öyle ateşlidir ki; bir sahnede Davis Crawford’a atması gereken tekmeyi o denli sert atar ki bu Crawford’a 6 dikişe mal olur. Bir başka sahnede ise Crawford kendisini taşıyacak olan Davis’e zorluk olması için ceplerine taş doldurur ve Davis’in belini sakatlamasına yol açar. (Jackie Hoffman’ın canlandırdığı hizmetçi Mamacita’ya ve onun kişisel gelişim uzmanlığına da ayrıca dikkat edin.)

 

  

Sinema sektöründeki tüm ışıltılı hale ve bunu yanında ego savaşlarına da şahit olduğumuz dizinin senaryosu, yazar Shaun Considine’ın 1989 yılında yayınladığı Bette and Joan: The Divine Feud adlı kitaptan uyarlanmış.

Dizi tabiri caizse cuk diye oturmuş bir oyuncu kadrosunun yanında mizahi senaryosu, dönem ruhunu çok iyi yansıtan kostümleri, makyajları, dekorları ve jeneriği ile de baştan sona sağlam bir proje. Bu yıl Golden Globe ve Emmy ödüllerinin de tozunu attıracak gibi görünüyor.

Kamera arkasında olan bitene ilgi duyan herkese bu diziyi öneririm. Eminim ki diziyi izleyecek olanlar farklı bir korku filmi denemesi olan “Whatever Happened to Baby Jane?”e ve söz konusu filmin gördüğü ilgi üzerine kotarılmış “Hush, Hush Sweet Charlotte”a da kayıtsız kalmayacaklar.

İzlemek isteyenler için link burada http://dizipub.com/dizi/feud/

https://youtu.be/fktRmhqP2gc

Lütfen bizi takip edin ve paylaşın:
8

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *