Fearless

Lütfen bizi takip edin ve paylaşın:
8

BBC yapımı Fearless bir suç draması. İlk sezon bitti, ikinci sezonu merakla bekliyoruz. Bir bölüm 45 dakika sürüyor. Açılış jeneriğinde Margaret Thatcher, Tony Blair ve Trump’ın boy göstermesi, hikayenin siyasi bir boyutu olduğunu belli ediyor.

Konusu şöyle; Emma, işin içinden çıkılması zor davaları üstlenen adalet duygusu yoğun bir avukattır. Aldığı davaların çoğunda müvekkilleri suçlulardır. Emma bu sefer başka bir davaya yönelir. 14 yıl önce Linda Simms’i öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanarak cezaevine konulan Kevin Russell cezasını çekmeye devam etmektedir. Kevin’ın eski eşi Annie, onun suçsuz olduğunu ve asla bir katil olamayacağını savunmaktadır. Annie’nin Emma’ya ulaşmasından sonra dava tekrar gündeme gelir.

14 yıl önceki cinayetle ilgili kanıtları incelemeye başlayan Emma ayrıca Kevin’ın sorgu kaydını da dinlemeye başlar. Kayıtta yakaladığı şüphe yaratan bir durum neticesinde Kevin’ın suçsuz olabileceğini düşünür. Süreç ilerlerken birçok soru işareti ortadan kalkmaya başlar. Ancak soruların cevaplanmasını istemeyen bazı güçlü insanlar da vardır.

Bir bölümü bile soluk kesmeden geçmiyor. Basit bir tecavüz, öldürme hikayesi gibi başlayan hikaye o kadar çok dallanıyor, budaklanıyor ve büyük resme bağlanıyor ki senaryoya hayran olmamak imkansız! Her daim hakkını aramasını bilen ve sus(turula)mayan avukatımız Emma Banville ise efsane!

Suç ve gizem dizilerinden hoşlanıyorsanız bu dizi tam sizlik. Buradaki linkten altyazılı olarak izleyebilirsiniz; http://www.harikadizi8.com/fearless/1-sezon/1-bolum

İyi seyirler.

 

Lütfen bizi takip edin ve paylaşın:
8

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *