Broadchurch

Lütfen bizi takip edin ve paylaşın:
8

Buram buram İngiliz kokan, içinde bir tutam Twin Peaks tarzı küçük kasaba gizemi barındıran, izlemesi sürükleyici ve keyifli bir cinayet polisiyesi ile karşınızdayım:)

Daha önce hiç bir cinayet vakasının yaşanmadığı ve ülkenin en düşük suç oranına sahip bölgelerinden biri olan sahil kasabası, 11 yaşında bir çocuğun cinayet vakasıyla sarsılır. Cinayete kadar kasabada çoğu önemsiz hırsızlık olayı, nadiren uyuşturucu kullanımı ve alkollü araç kullanım vakası dışında kasabanın bu denli bir suçla karşı karşıya kalmamış halkı bir şok geçirir. Halk, diğer çocukların da tehlikede olabileceği konusunda endişelenir ve katilin bir an önce bulunmasını ister.

 

15,000 nüfuslu, herkesin birbirini tanıdığı küçük bir sahil kasabası Broadchurch. Dizi cinayetin küçük kasabada yarattığı travmayı incelemeye de özel bir mesai harcıyor. Bu dizi bir cinayetin iki tarafını da ele alan bir dizi. Yani sadece kanıtları takip edip, katili bulmaya değil; aynı zamanda maktulün yasını tutmaya da çalışıyor. İkisini de başarıyla yaptığı için, kalp kırıklığınız katili bulma isteğinizi kamçılıyor. Bir tarafınız olaya dışarıdan bakan Alec Hardy, sadece katille ilgileniyor, bir tarafınız da kasabanın yerlisi, bu insanların üzüntülerini içselleştiren Ellie Miller. Dizi bu dengeyi şahane tutturuyor.

 

 

Bölümler ve soruşturma ilerledikçe, kasabanın bilinmeyenleri ortaya çıkıyor, yalan ağları birbirini izliyor, ortaya içinden çıkılamayacak sonuçlar bırakıyor.

2 sezonu yayınlanan dizimizin her sezonu 8 bölümden oluşuyor.  

David Tennant ve Olivia Colman bu diziyle BAFTA kazanmış, zaten BBC’nin dahil olduğu bir şeyin kötü çıkması pek mümkün değil bence.
İngiltere’nin küçük sahil kasabalarının karakteristik havasını sevenler özellikle kaçırmasın derim.
İyi seyirler. 
 
Diziyi bu linkten izleyebilirsiniz; http://dizipub.com/dizi/broadchurch-tum-bolumler-izle/
https://www.youtube.com/watch?v=HOnus6OvViM
Lütfen bizi takip edin ve paylaşın:
8

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *