Apple Tree Yard

Lütfen bizi takip edin ve paylaşın:
8

Bir BBC One draması olan Apple Tree Yard yine bir kitap uyarlaması, psikolojik gerilim, yazarı Louise Doughty. Diziyi bir kadın yazmış, bir kadın uyarlamış, bir başka kadın da çekmiş.

Konusu şöyle; Yvonne Carmiachel (Emily Watson) iki çocuk annesi evli bir kadındır. Ayrıca genetik alanında oldukça başarılı bir bilim insanıdır. Bir gün kendisine hayran olan gizemli bir adamla tanışır. Adam fazlasıyla çekici birisidir. İkili arasında yakınlaşmalar başlar ve birlikte olurlar. Birbirlerini daha fazla keşfetmek isteyen ikili sözleşerek tekrar buluşurlar. Hayatına yeni bir macera getiren Yvonne Carmiachel’ın bu serüveninde beklenmedik bir olay yaşanır. Uzun zamandır tanıdığı arkadaşı George Selway tarafından tecavüze uğrar. Bu saldırıdan sonra Yvonne için bir kaos başlar.

Dizi, görünmez bir çizgiyi geçtikten sonra ancak ve bir noktadan itibaren, bir hayatın nasıl da aniden kontrolden çıkıverebileceğine şahit olmamızı sağlıyor. İnsanı insan yapan hayatlarımızın ve kurulu düzenlerimizin yok olduğu ana sebep olan şeyin ne aşk ne de tutku olduğunu görüyoruz. Bir gün, nereden geldiğini asla tahmin edemeyeceğimiz suratımıza inen sert bir tokat sayesinde ve hayatımız için ilk defa korkmaya başladığımız andan itibaren geriye kalan tüm bu medeniyet denilen şeyin bir rüya olduğunu anlatıyor Apple Tree Yard.

     

Ellili yaşlarında bir kadının kendini ve cinselliğini yeniden keşfi vaadiyle başlayan hikaye bir anda çok daha büyük şeylerin, suçun, cezanın, adaletin yeniden ve yeniden tanımlandığı bir kadın hikayesine dönüşüyor.

İnsan aklı korku ve şiddet anında çok farklı çalışabiliyor, insanın hayvansı yönünü çok güzel anlatabilmiş dizilerden biri. Psikoloji ve polisiye sevenlerin çok beğeneceğini düşünüyorum.

Diziiy bu linkten altyazılı olarak izleyebilirsiniz; http://www.harikadizi8.com/apple-tree-yard/1-sezon/2-bolum

İyi seyirler.

Lütfen bizi takip edin ve paylaşın:
8

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *