Aida – İstanbul’da iyi bir İtalyan restoranı arayanlara…

Lütfen bizi takip edin ve paylaşın:
8

Moda’nın tipik bir sokağında, güzel bir evin giriş katındaki Aida, benim İstanbul’da en sevdiğim birkaç İtalyan lokantası arasında. Hem sıcak, hem şık. Eski bir İstanbul konağı, özgün bir estetik anlayışı, hoş bir piyano müziği ve rahat, gösterişten uzak  bir ortam. 

 

Aida daha çok küçük grup yemekleri için ideal bir mekan. Hafta sonu için rezervasyonsuz gitmeyi düşünmeyin. Mekan iki katlı, alt kattaki tatlı telaş ve hareketlilik mekana ayrı bir renk katıyor. Ayrıca Cuma-Cumartesi günleri canlı müzik yapılıyor. 

Lecce doğumlu Andrea ile Türk eşi Elif, işini çok iyi yapmaya gayret gösteren, çalışkan bir ekip kurmuşlar. Servis için bekleseniz de kibarlıklarıyla bunu telafi ediyorlar. 

Şefleri çok başarılı, ayrıca fiyatlar uçuk değil. Yemekler taze yeni yapılmış İtalyan ev yemeği gibi. Tavuk Ciğer Pate, Patlıcan Parmigiana, Keçi Peyniri Tempura, Birayla Pişmiş Dana Yanağı, Soğan Çorbası, Lazanya denediğim lezzetler, hepsi birbirinden lezizdi. Sicilya tatlısı ricotta peynirli ve portakal kabuklu cannolo da, geleneksel tatlıları tiramisu da gayet iyi. Bodrum limonuyla yaptıkları limoncello ise harika.

 

Bu arada mekanın geniş bir şarap seçkisi var. Biraz da tavsiye alarak çok keyifli kadehler içebilirsiniz. Dostlarınızla, ailenizle mutlu sofralar kurabileceğiniz, özel bir köşe burası. Aklınızın bir köşesinde mutlaka bulunmalı.

Son olarak dikkat etmeniz gereken bir nokta ise restoran 18.00 itibari ile servise başlıyor.

Keyifli bir akşam yemeği dilerim.

Aida Vino e Cucina, Kadıköy’de Ressam Şeref Akdik Sokağı’nda. Tel: (0544) 851 51 51

http://www.aidavinoecucina.com/

 

Lütfen bizi takip edin ve paylaşın:
8

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *